Biwak 11 – 13.11.2016

Na biwaku było fantastycznie.

W ubiegłą sobotę nasza drużyna brała udział w biwaku. Pierwszego dnia pojechałyśmy do Rybnika, by wspólnie uczestniczyć w obchodach Święta Niepodległości. Po uroczystości poszłyśmy coś zjeść i spacerowałyśmy po Rybniku. Następnie pojechałyśmy na miejsce biwaku – czyli do szkoły w Niewiadomiu. Tam przygotowałyśmy pyszny makaron z serem. Resztę wieczoru spędziłyśmy w miłej atmosferze, grając w gry i śpiewając piosenki harcerskie. Drugiego dnia odwiedziłyśmy zabytkową kopalnię Ignacy. Wdrapałyśmy się na wieżę ciśnień i podziwiałyśmy panoramę okolicznych miast. Pomimo niekorzystnej aury miło spędziłyśmy czas. Po obiedzie odbył się konkurs kulinarny, polegający na przygotowaniu 10 najbardziej wyjątkowych kanapek. Wygrał go zastęp Wiewiórka, jednak wszyscy świetnie się bawili. Potem wraz z naszą drużynową Kamilą uczyłyśmy się nowych piosenek harcerskich. Wieczorem – jak każdego dnia – odbyło sie świeczysko, na którym przedstawiałyśmy scenki o tematyce pirackiej (przebrania były czasem zaskakujące – widać na zdjęciach). W nocy czekała nas niespodzianka – zastępowe i drużynowa zrobiły alarm mundurowy. Jak wkrótce się okazało, miałyśmy ślubować wierność zastępowym. Ostatniego dnia po mszy świętej  i krótkim apelu,  były przyznawały wstążki : Mewa dostała wstążkę EKSPRESJA,  Raniuszek DUCH HARCERKI, Wiewiórka KONKURS KULINARNY  i CZYŚCIOSZKA. Po tak udanym biwaku rozjechałyśmy się do domów z uśmiechami na ustach. 😉

 pisały wiewiórki: Julka i Martyna

A jak dobrze się bawiłyśmy, można zobaczyć poniżej: